Firma Haberleri

Abs Krom Kaplama

Plastik ( ABS ) üzeri dekoratif kaplama, günümüz itibari ile birçok sektörde karşımıza çıkmaktadır. Gelişen dünya teknolojileri her alanda olduğu gibi kaplama (ABS ) sektöründe geçtiğimiz yıllara oranla hızla gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır.

Günümüzde özellikle görsele hitap eden bir çok ürünlerde görmekteyiz hitap ettiği sektörlere şöyle bir bakacak olursak otomotiv ve beyaz eşya’yı ön planda görmekteyiz bunları takiben vitrifiye, mobilya,

Kozmetik, elektronik, tekstil ve daha birçok sektörde görmekteyiz adı geçen sektörlerin ABS üzeri kaplama teknolojisini tercih etmesinin sebeplerinin başında elbette işlenen, veya kalıp marifeti ile enjeksiyon yapılan parçaların işlenme kolaylığı ve metal rakiplerine göre fiyat avantajı sağlaması en baş sebeplerdendir.

Fiyat avantajını irdeleyecek olursak hepimizin bildiği gibi metal parçaların yüzey temizliği anlamında ciddi maliyetler ve işçilikler karşımıza çıkmaktadır oysa plastik ( ABS ) üzerine dekoratif kaplamada bu sorun daha kalıplama aşamasında bertaraf edilir, bu sayede ürün pürüzsüz bir yüzey ile kaplama prosesine alınır. Bundan sonraki süreç tamamen prosesin işletilmesinde ki tecrübe ile orantılı olarak gerçekleştirilir.

Prosesin işletilmesinde hakimiyet ne kadar fazla olursa o kadar sağlıklı ve firesiz üretim yapılabilir sanıldığının aksine ( ABS ) üzerine dekoratif krom kaplama son derece güvenli ve çok uzun ömürlüdür.

Genel olarak tüm dekoratif kaplamaların başlıca düşmanı korozyon’dur, metal kaplamalara uygulanan tüm testler ( ABS ) kaplama üzeri ne’de uygulanabilir bu sayede ne denli güvenilir olduğunu ispat etmiştir.

Leave a Reply